شرکت یارا پژوهش فناور صدرا

فهرست مطالب

خلاصه نوشته

کینوا و سلامتی قلب

مهم‌ترین عضو بدن انسان‌ها قلب است که جایگاهی بسیار ارزشمند و مهم در سلامتی دارد. امروزه بسیاری از افراد در گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان از مشکلات قلبی رنج می‌برند. بیماری قلبی_عروقی یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ و‌ ‌میر در جهان است. متخصصان قلب و عروق عوامل جسمی مانند سن، وراثت، فشارخون بالا، سطح کلسترول بالای خون، دیابت، چاقی، استرس و… را مسبب بیماری‌های قلبی می‌دانند و معتقدند بهترین راهکار برای درمان، پیشگیری و استفاده از مواد غذایی نظیر کینوا است. که سلامت قلب را تضمین می‌کنند.

کینوا حاوی مواد مغذی

کینوا دانه‌ای است حاوی مواد مغذی که سرشار از فیبر، آنتی‌اکسیدان، منیزیم و… است که در سلامت قلب بسیار موثر هستند. محتوای بالای فیبر محلول در کینوا در حفظ سلامتی قلب نقش بسزایی دارد و از آنجایی که غذاهایی سرشار از فیبر، مانند کینوا از سیستم گوارش عبور می‌کنند.، با اسیدهای صفراوی پیوند خورده و با استفاده از فعال کردن غدد صفراوی در کبد و ترکیب شدن با آن یک ماده ژل مانند ایجاد کرده. که در روده دفع می‌شوند. نکته قابل توجه این است که کبد برای تولید این اسید‌های صفراوی از کلسترول بدن استفاده می‌کنند. در واقع فیبر نامحلول موجود در کینوا کلسترول مضر موجود در خون را مصرف می‌کند تا خود هضم شود.

کینوا و کلسترل

کاهش کلسترول مضر خون موجب کم شدن چربی از جداره کبد و رگ‌ها می‌شود. بنابر این احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی_عروقی، آترواسکلروز، سکته‌های قلبی و گرفتگی عروق کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی پایین آمدن سطح کلسترول خون به معنای داشتن یک قلب سالم است. اما کینوا مزایای دیگری نیز برای قلب دارد. منیزیم موجود در کینوا نیز با کاهش فشار خون بالا، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد.

حملات قلبی

از آنجایی‌که استرس یکی از مهم‌ترین دلایل حملات قلبی است وجود مقادیر بالای آنتی اکسیدان‌ها در کینوا به کاهش استرس بدن کمک می‌کند. همچنین این دانه شگف انگیز حاوی اسید‌های چرب است که 25 درصد آن به صورت اسیداولئیک می‌باشد. اسیداولئیک یک اسید غیرمستقیم قلب است که 8 درصد آن اسید آلفا‌لینولینک است که به ندرت در گیاهان یافت می‌شود. جالب است بدانید که اکثر غذاها تحت فرآیند اکسیداسیون اسید‌های چرب خود را از دست می‌دهند. اما مواد مغذی موجود در کینوا پس از پخته شدن افزایش می‌یابند.

کینوا حاوی فلانوئید

همچنین تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد. که کینوا دارای بسیاری از فلانوئیدهاست که می‌تواند محافظ بدن در برابر بیماری‌های قلبی باشد. کینوا دانه‌ای فاقد گلوتن، سرشار از پروتئین با سطح اسید چرب و تری‌گلیسیرید پایین نسبت به سایر غلات است که می‌تواند سلامت قلب را تضمین کرده. و طول عمر شما را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *