شرکت یارا پژوهش فناور صدرا

گیاهخواری

تعریف‌های متفاوتی برای برای گیاهخواری ارائه شده است. بعضی‌ها گوشت و فرآورده‌های لبنی نمی‌خورند، بعضی‌ها از مصرف محصولات لبنی و تخم‌مرغ اجتناب می‌کنند و بعضی نیمه‌گیاه‌خوار هستند، یعنی مرغ و غذاهای دریایی و گاهی گوشت قرمز مصرف می‌کنند.

mom and baby
مقالات
admin

کینوا مناسب برای دوران شیردهی

شیر مادر، کامل‌ترین و مقوی‌ترین ماده‌ی غذایی برای نوزادان است. بی شک آرزوی هر مادری تغذیه فرزندش با شیر خود است اما گاهی ناکافی بودن شیر مادر مانع از تحقق این آرزو می‌شود. شیر مادر حاوی تمام مواد مغذی و مورد نیاز برای رشد کودک است که در فعالیت کلی مغز یک نوزاد تازه متولد شده نیز بسیار موثر است.

ادامه مطلب »
مقالات
admin

کینوا، نوزادان و کودکان

از سال 1948 تغذيه يکی از حقوق اوليه هر انسان شناخته شده و در سالهای اخير تاکيد بيشتری بر اين حق به عمل آمده و از هنگامی که اثر جدی سو تغذيه بر کارآيی و توانايی مغز معلوم شده اهميت توجه به تغذيه کودکان از اولويتهای سياست‌گزاری های اکثر جوامع دنياست.

ادامه مطلب »
دستور پخت
admin

کینوا مرغ پارمسان

کینوا مرغ پارمسان کینوا مرغ پارمسان به دستور پخت واقعا عالی است که طعم و مزه خیلی خوبی دارد ما در مقاله به توضیح مختصر

ادامه مطلب »
سلیاک و کینوا
مقالات
admin

سلیاک

بيماری سلياک يا آنتروپاتی (بيماري روده كوچك) حساس به گلوتن، (CD) Disease Celiac  یک عامل غيرعفونی سوءجذب است كه به دنبال كاهش سطح جذبی روده باريک به وجود می‌آيد. اختلال اصلی در اين بيماری، حساسيت به گلوتن -پروتئينی موجود در گندم و غلات مربوط (جو معمولی، جو چاودار) است كه منجر به تخريب مخاط روده كوچک از طريق مكانيسم خودايمنی در افرادی كه از لحاظ ژنتيكی مستعد به بيماري هستند، می‌شود

ادامه مطلب »
کدو تخم کاغذی
مقالات
admin

کــــــدو تخم کاغذی

کدو تخم کاغذی از گیاهانی است که به علت داشتن مزایایی از قبیل ارزش دارویی بالا، تحمل کم آبی، قابلیت کشت در خاک‌های آهکی و بالا بودن توجیه اقتصادی نسبت به دیگر محصولات زراعی، در اولویت ترویج و توسعه قرار دارد

ادامه مطلب »

آیا شما به مقالات علمی علاقه دارین؟