شرکت یارا پژوهش فناور صدرا

فهرست مطالب

خلاصه نوشته

  “کینوا و لاغری”

امروزه تناسب اندام یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر است که همگان برای داشتن آن راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. بسیاری از افراد نیز از اضافه وزن و عوارض ناشی از آن بشدت رنج می‌برند. انباشته شدن غیرمعمول چربی‌ها در بدن موجب اضافه وزن و یا چاقی می‌شود. که دلایل بسیار زیاد و متنوعی برای علت آن بیان شده است تاثیر کینوا برکاهش وزن انکار ناپذیر است.

مهم ترین علت چاقی

مهم‌ترین علت موثر در چاقی مصرف مواد غذایی چرب و ناسالم و در نتیجه تمایل بدن. برای ذخیره انرژی بصورت چربی است.   بیماری چاقی احتمال ابتلا به بیماری‌های گوناگون از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت نوع دوم، آپنه مسدودکننده خواب، برخی سرطان‌ها، آرتروز، آسم و فشار خون را افزایش می‌دهد. همچنین مرض چاقی به عنوان عامل کاهش عمر متوسط نیز شناخته می‌شود.

رژیم غذایی اصولی

اغلب افراد برای رهایی از چاقی راه‌های زیادی بخصوص انواع رژیم‌های لاغری را امتحان می‌کنند. رژیم‌های لاغری اگرچه به کاهش وزن کمک می‌کنند اما فراموش نکنید. که اگر غیراصولی باشند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهند داشت. یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش وزن، کاهش مصرف غذای‌های پرانرژی. مانند غذای‌های پرچرب و شیرین و همچنین افزایش استفاده از غذاهای گیاهی رژیمی است. کینوا، گیاهی با ارزش‌غذایی بسیار بالاست که در بررسی‌های مختلف مشاهده شده است که می‌تواند در کاهش وزن و لاغری بسیار موثر باشد. بنابر این تاثیر کینوا تاثیر کینوا برکاهش وزن را فراموش نکنید با بهره‌مندی از رژیم لاغری همراه با کینوا می‌توانید به راحتی کینوا. را جایگزین غلات و غذای‌های چاق کننده بخصوص برنج کرده و از افزایش وزنتان جلوگیری کنید.

کینوا و ارزش غذایی

مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی که کینوا را دانه‌ای قابل توجه در کاهش وزن می‌داند. وجود مقادیر بالای فیبر در این دانه ارزشمند است. فیبر یکی از موادغذایی مورد نیاز بدن در طول روز است که باید از منابع غذایی مختلف تامین شود. بطور کلی اشتهای کاذب یکی از دلایل اصلی افزایش وزن محسوب می‌شود. چرا که بدن به ماده‌ی غذایی نیاز ندارد اما هنوز برای خوردن میل زیادی دارید.

فیبر از آن دسته مواد مغذی و مؤثر در پیشگیری از ترشح هورمون گرلین(محرک احساس گرسنگی) است و از آنجایی که تجزیه و هضم آن مدت زیادی طول می‌کشد شما را برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارد و با ایجاد حس سیری، مانع از پرخوری و مصرف بیش از اندازه غذا شده و در کل کالری کمتری مصرف می‌کنید.

فیبر

فیبر علاوه بر اینکه سلامت سیستم گوارش و هضم شما را تامین می‌کند، فعالیت کبد و صفرا را نیز بهبود می‌بخشد. همچنین فیبرهای غذایی به چربی و کلسترول متصل شده و باعث می‌شود بدن شما چربی و کلسترول کمتری را جذب کند بنابر این موجب کاهش وزنتان خواهد شد. جالب است بدانید زمانیکه شما در حال کاهش وزن هستید سیستم گوارش بدنتان باید بتواند مواد زائد را دفع کند. این ماده مغذی به پاکسازی روده‌ها و دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند.

کینوا و افزایش متابولیسم

کینوا سرشار از پروتئین است که هم می‌تواند متابولیسم را افزایش داده و هم اشتها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. طی تحقیقی در سال 2014 مشخص شده که کینوا جذب چربی در بدن را کاهش داده و با افزایش سوخت و ساز گلوکز، مصرف انرژی و سوزاندن کالری موجود در بدن را سرعت می بخشد. این به آن معناست که خواص کینوا برای لاغری به گونه‌ای است که کالری بیشتری سوزانده و با افزایش متابولیسم و تجزیه کربوهیدرات‌ها مانع از چاق شدن و افزایش چربی در بدن شما می‌شود بنابراین می‌توان گفت لاغری با کینوا واقعی است. در کتاب”غذاهای شفا دهنده” نیز آمده است که”کینوا هضم آسان و فاقد هرگونه گلوتن است” و این باعث می‌شود که برای هر کسی که رژیم غذایی بدون گلوتن دارد مناسب باشد. با انتخاب کینوا و قرار دادن آن در رژیم غذاییتان به راحتی به وزن دلخواهتان برسید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.