شرکت یارا پژوهش فناور صدرا

فهرست مطالب

خلاصه نوشته

کینوا و دیابت

کینوا و دیابت بیماری قند خون یا دیابت، یک اختلال متابولیکی(سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود. و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده، بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند. عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط سازوکارهای مختلف است. به طور کلی دو نوع اصلی دیابت وجود دارد. دیابت نوع 1 و نوع 2 یکی از مهمترین عوامل در ایجاد دیابت نوع 2، برنامه غذایی افراد است.

غذا و دیابت

غذایی که افراد انتخاب و استفاده می‌کنند در ابتلا به بیماری دیابت بسیار تاثیر گذار است. پس با شناسایی موادغذایی نادرست مانند: برنج، نان، اغلب میوه ها بخصوص میوه‌های خشک و انواع نوشیدنی‌ها که سبب افزایش قند خون می‌شود. می‌توان به درمان دیابت کمک کرد. همانطور که میدانید عدم درمان دیابت عوارضی مانند: فشارخون بالا و کلسترول، از دست دادن کلیه، مشکلات مغزی و همچنین اختلال در بینایی و شنوایی را به دنبال دارد. و از آنجایی که مهمترین راه درمان دیابت رژیم غذایی سالم است. با انتخاب کینوا و قرار دادن آن در برنامه غذایی خود می‌توانید به راحتی این بیماری را کنترل کنید. حالا بررسی می‌کنیم که چرا کینوا ؟

کینوا یک غلات کامل

کینوا یک غلات کامل است و غلات کامل برای دیابت عالی هستند. میدانید که برای افراد مبتلا به دیابت اغلب، غذاهایی با کربوهیدرات و چربی‌ کم و همچنین با شاخص قند خون متوسط یا پایین. حدود شاخص گلیسمی 55 یا پایین‌تر توصیه می‌شود. و از آنجایی که شاخص گلیسمی کینوا حدود 53 است موجب افزایش چشمگیر قند خون نخواهد شد. کینوا یک کربوهیدرات پیچیده است که این نوع کربوهیدرات‌ها به آرامی در بدن تجزیه می‌شوند. و باعث می‌شوند قند خون پایدارتر بماند.

فیبر و پروتین

فیبر و پروتئین از دیگر عوامل مهم و حیاتی برای کنترل قند خون هستند. جالب است که بدانید کینوا شبه غله‌ای است. که برغلاف اکثر غلات تمام اسیدآمینه‌های لازم برای تولید پروتئین را دارد. که با تامین همه‌ی آمینواسیدهای ضروری بدن یک پروتئین کامل محسوب می‌شود. از طرفی دیگر محتوای فیبر غذایی کینوا از بسیاری از غلات دیگر بیشتر است. که از افزایش وزن مرتبط با دیابت و سایر بیماری‌ها نظیرکاهش کلسترول، تری گلیسیرید و قند خون کمک می‌کند که همگی با دیابت نوع 2 در ارتباط هستند. بوتیرات موجود در کینوا نیز دارای خواص ضد التهابی است. و با کاهش مقاومت به انسولین در درمان دیابت موثر است. کینوا غذایی بسیار خوش هضم و خوش طعم است که به آسانی نیز طبخ می‌شود. و از آنجایی که دیابت به طورکامل قابل درمان نیست می‌توانید به عنوان یک رژیم غذایی دیابتی آن را به روش های گوناگون مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *