شرکت یارا پژوهش فناور صدرا

فهرست مطالب

خلاصه نوشته

کینوا و پوست و مو

آرزوی هر فردی داشتن پوستی سالم، زیبا و شاداب است. چرا که برخی معتقدند داشتن چهره زیبا نشانه‌ای از شخصیت آنهاست. یک رژیم غذایی سالم به شما کمک می‌کند که ظاهر و احساس بهتری داشته باشید. کینوا شبه غله‌ای است که با دارا بودن خواص شگفت انگیز می‌تواند برای جلوگیری از پیری و جوان سازی پوست. شما بسیار موثر باشد. کینوا نقش بسزایی در درمان لکه‌های پوستی. آکنه و جوش‌های صورت و همچنین شوره سر و افزایش رشد موها دارد.

کینوا سرشار از مواد مغذی

کینوا سرشار از مواد معدنی، پروتئین، ویتامین ب، آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند مس و منگنز، کلسیم و آهن است. مقادیربالای آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین A و ریبوفلاین موجود در کینوا. با افزایش الاستیسیته‌ی پوست به درمان چین‌و‌چروک و همچنین جوان‌سازی پوست صورت کمک می‌کند. همانطور که میدانید کینوا غنی از ویتامین‌های گروه ب است. ویتامین ب12 موجود در این گیاه با سایر ویتامین‌های گروه ب تداخل کرده.  تا رنگ پوست سالم را حفظ کند و همچنین باعث کاهش خطوط ریز روی پوست شده و پوست شما را جوان می‌سازد.

کینوا حاوی تیروزیناز

کینوا حاوی مهارکننده‌های تیروزیناز(آنزیم‌هایی که رنگدانه‌ها و مشکلات مربوط به آن را کاهش می‌دهد.) است. همچنین مواد مغذی موجود در کینوا با کاهش رسوبات ملانین تیره در پوست. به درمان لکه‌های پیری و سایر شرایط مربوط به رنگدانه‌سازی پوست کمک می‌کند.

آکنه پوست

شایع‌ترین حالت مشکلات پوستی آکنه است، بیش از 85٪ از افراد، در دوره‌هایی از زندگی خود دچار این عارضه می‌شوند. کینوا حاوی ویتامین A است که به هنگام تاخیر در روند پیری، مادر تمام ویتامین ها است. این ویتامین با کاهش چربی پوست می‌تواند در درمان آکنه و جوش صورت موثر باشد. از دیگر خواص کینوا در درمان آکنه، ریبوفلاوین موجود در کینوا(ویتامین ب2) است که با کاهش تولید سبوم خاصیت ارجاعی پوست. را بهبود بخشیده. و آکنه را درمان میکند همچنین مقادیر بالای ویتامین ب3 کینوا نیز در تسکین قرمزی و التهاب ناشی از آکنه. و جوش‌های صورت بسیار تاثیر گذار است.

کینوا و مقابله با رادیکال های آزاد

دانه‌های کینوا باعث فعال شدن آنزیمی می‌شود که با رادیکال‌های آزاد که تقریباً همیشه مسئول پیری زودرس هستند. مقابله کند. در واقع رادیکال‌های آزاد به دلیل استرس زیاد، آلودگی و همچنین غذای نامناسب وارد بدن شده. و باعث پیری سلول‌ها می‌شوند. شوره سر، یک بیماری پوستی مربوط به پوست سر است. که در اثر درماتیت سبورئیک و پسوریازیس ایجاد می‌شود. کلسیم، آهن و فسفر موجود در کینوا به بهبود گردش‌ خون در پوست، افزایش رطوبت پوست و در نتیجه‌ به درمان شوره سر کمک می‌کنند. همچنین مقادیر بالای پروتئین‌ها و آمینواسیدهای موجود در این گیاه خارق العاده به تقویت فولیکول‌های مو و درمان موخوره نیزکمک کرده. و باعث افزایش رشد موی سر می‌شوند. با انتخاب کینوا سلامتی پوستتان را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.